بدنسازان ایرانی

اخبار و تصاویر مربوط به ورزش بدنسازی در ایران و جهان

علاوه بر رقابت های پرورش اندام حرفه ای نیویورک در بخش آزاد که به قهرمانی کریک مک میلان و نائب قهرمانی جانی جکسون انجامید این رقابتها در دسته ۲۱۲ پوندی هم برگزار شد و کوین انگلیش بار دیگر قهرمان این دوره از رقابت ها گردید و سامی الحداد نیز نائب قهرمان شد

نتایج کامل رقابت ها

 

۱- کوین       انگلیش      (Kevin English )

2-سامی        الحداد       (Sami Alhaddad )

3-خوزه        ریموند      (Jose Raymond )

4-مارکو        روه رآ     (Marco Rivera )

5-گاتانا         سیستارینو  (Gaetana Cisternino )

6-مبویا          ادوارد      (Mboya Edwards )

7-رائول         کاراسکو   (Raul Carrasco )

8-نیوتن         د تریسی    (Nathan DeTracy )

9- میلتون      هالو وی     (Milton Holloway )

10-پیر          پانکسکی   (Milton Holloway )

11-لوئیس     سانتیاگو      (Luis Santiago )

12- لوئیس      سانتا        (Luis Santa )

13نائور         زیو          (Naor Ziv )

 

عکس مسابقات در ادامه مطلب...به ادامه مطلب بروید ...

+ نوشته شده در چهار شنبه 29 شهريور 1391 ساعت 17:11 توسط حمید رضا بابایی HB |

فونت ورزشی

فونتها یا همان قلمها یکی از لازمه های تایپ یا نوشتن در رایانه هستند که علاوه بر نوشتن از فونتها در زمینه ی کارهای گرافیکی نیز استفاده می شود که اینگونه فونتها کمی با فونتهای تایپی فرق میکند آن هم به خاطر اینکه در کارهای گرافیکی نوعی از فونتها به صورت شکلکهای مختلف یا فونت های تصویری هستند که فونت فوق یکی از فونتهای تصویری با موضوع ورزش پرورش اندام می باشد که در نوع خود بی نظیر است.

 

(از دستش نده همین الان دانلودش کن ضرر نمی کنی)

دانلود فونت+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 18:27 توسط حمید رضا بابایی HB |
 
وقتي نوبت به انتخاب غذاهايي مي‌رسد كه به ساخت عضله و افزايش قدرت كمك مي‌كنند، ذهن اكثري معطوف به سفيده تخم‌مرغ، تن، برنج قهوه‌اي و ديگر موارد مشابه در دنياي بدنسازي مي‌شود و احتمالاً در اين حالت يكي از آخرين گزينه‌هايي كه به ذهن افراد مي‌رسد مي‌تواند گيلاس باشد...

وقتي نوبت به انتخاب غذاهايي مي‌رسد كه به ساخت عضله و افزايش قدرت كمك مي‌كنند، ذهن اكثري معطوف به سفيده تخم‌مرغ، تن، برنج قهوه‌اي و ديگر موارد مشابه در دنياي بدنسازي مي‌شود و احتمالاً در اين حالت يكي از آخرين گزينه‌هايي كه به ذهن افراد مي‌رسد مي‌تواند گيلاس باشد.

اما حقيقت دارد كه اگر از گيلاس‌ها به درستي استفاده شود، مي‌توان منافع گوناگوني از آنها به جهت توسعه ريكاوري بعد از تمرين بدست آورد. علاوه بر اينكه از نوع خام و پخته آنها در انواع دسرها استفاده مي‌شود، از گيلاس مدت‌هاي مديدي است كه در صنعت داروسازي بهره‌برداري مي‌شود.

به افراد بسياري كه از آماس و تورم عضلات در رنج‌اند نظير افرادي كه مبتلا به آرتروز هستند توصيه مي‌شود به جهت كمك به برطرف‌شدن نشانه‌هاي درد مصرف گيلاس را فراموش نكنند. آنتوسيانيزها تركيبات شناخته شده‌اي هستند كه در گيلاس‌ها وجود دارند و اعتقاد بر اين است كه اين اجزاء فعال منجر به كاهش ورم موجود در بدن مي‌شوند.

طي چند سال اخير، مطالعات بي‌شماري نشان داده‌اند كه مصرف گيلاس مي‌تواند منجر به كاهش سطوح معين تورم شود و از آنجايي كه تمرين سنگين در باشگاه نيز منجر به ايجاد چنين موردي در بدنسازان مي‌شود، پس مصرف گيلاس نبايد به عنوان ماده‌اي كه در كاهش يا كنترل آماس بعد از تمرين مفيد است به هيچ عنوان فراموش نشود.

سطوح بالاي ورم در عضلات فرآيند ريكاوري را به تاخير مي‌اندازند و كسب عضله را با مشكل مواجه مي‌كنند، بنابراين مهم است كه فرآيند آماس و تورم عضلاني را تحت كنترل داشته باشيم.

 

پس سعي كنيد بعد از تمرين حتماً گيلاس را در برنامه كربوهيدراتي خود بگنجانيد، زيرا نه تنها به شما كمك مي‌كند تا سطوح گليكوژني خود را احياء كنيد، بلكه همچنين منجر مي‌شود تا فرآيند ريكاوري خود را تسريع ببخشيد و از درد و تورم حاصل از تمرين به ميزان قابل توجهي بكاهيد. سعي كنيد ميزان مصرف‌تان از يك الي يك و نيم فنجان بالاتر نرود. همچنين مي‌توانيد عصاره اين ميوه پرخاصيت را به محلول پروتئيني بعد از تمرين‌تان افزوده و بدين صورت از خواص آن بهره‌مند شويد.+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 15:11 توسط حمید رضا بابایی HB |
حميد کشاني يکي از بدنسازاني بود که خيلي زود در پرورش‌اندام ايران چهره شد و حالا در شرايطي که تازه به 30 سالگي رسيده، سه مدال جهاني در کارنامه دارد. او يکي از ورزشکاراني است که موفقيت و توانايي‌هايش را با واقع‌بيني در هم آميخته و ترسي ندارد از اينکه بگويد رقيبش از او بهتر بوده و براي شکست دادنش بايد بيشتر زحمت بکشد.

او با فروتنی خاصی از بدنسازان نامداری مثل علی تبریزی، بیت‌الله عباسپور و بقیه یاد می‌کند و معتقد است که باید از تجربیات آنها استفاده کند. وقتی حرف از رقبای خارجی به میان می‌آید، می‌گوید: «من یک بار کمال عبدالسلام را برده‌ام اما این دلیل نمی‌شود که از او بهتر باشم. کمال قهرمان آرنولد کلاسیک شده، آیا من به آنجا رسیده‌ام؟» حرف‌های حمید کشانی را درباره مسابقه‌اش که هفته گذشته در حاشیه خلیج فارس برگزار شد و همچنین برنامه‌های آینده او بخوانید.

بقیه در ادامه مطلب...به ادامه مطلب بروید ...

+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 15:7 توسط حمید رضا بابایی HB |
چك ليست موفقيت در بدنسازي
 
اگر بخواهيد خيلي خشك به اين ورزش نگاه كنيد شايد كه نه، حتماً ادامه آن برايتان دشوار خواهد شد. بدنسازي ورزشي است كه بايد از انجام آن لذت ببريد و يكي از عوامل لذت‌بردن رشد و پيشرفت است. براي آنكه پيشرفت خوبي به دست آوريد و نتيجه زحمات خود را مشاهده كنيد. بايد از اصولي پيروي كنيد كه براي همه يكسان است. در اين مقاله ليستي از مهم‌ترين عوامل رشد در بدنسازي به شكلي مختصر تهيه كرده‌ايم كه با رعايت آنها مي‌توانيد از بدنسازي لذت ببريد، در قالب 10 مورد مي‌توانيد رشد خود را تسريع كنيد...

اگر بخواهيد خيلي خشك به اين ورزش نگاه كنيد شايد كه نه، حتماً ادامه آن برايتان دشوار خواهد شد. بدنسازي ورزشي است كه بايد از انجام آن لذت ببريد و يكي از عوامل لذت‌بردن رشد و پيشرفت است. براي آنكه پيشرفت خوبي به دست آوريد و نتيجه زحمات خود را مشاهده كنيد. بايد از اصولي پيروي كنيد كه براي همه يكسان است. در اين مقاله ليستي از مهم‌ترين عوامل رشد در بدنسازي به شكلي مختصر تهيه كرده‌ايم كه با رعايت آنها مي‌توانيد از بدنسازي لذت ببريد، در قالب 10 مورد مي‌توانيد رشد خود را تسريع كنيد.

1-اگر مي‌خواهيد حجيم شويد بايد هر جلسه تمرين را به چشم يك جلسه امتحان نگاه كنيد و خودتان را از مرحله راحتي خارج كنيد. بايد اين تعهد را داشته باشيد كه حداكثر فشار و استرس ممكن را روي عضلات خود اعمال كنيد. هر جلسه تمرين خود را به ركورد جديدي برسانيد و از تكرار مكررات راضي نباشيد.

(منظور از ركورد وزنه نيست بلكه يك تكرار بيشتر با وزنه قبلي هم خودش ركورد است). شايد اطراف شما كساني هستند كه سريع‌تر رشد مي‌كنند اما يك جنگجوي واقعي هرگز ديگران را بهانه خود قرار نمي‌دهد، بلكه سعي مي‌كند بهترين باشد.

فلسفه اصلي تمرينات شوك‌دهنده اين است كه برنامه به طور دائم تغيير كند تا ذهن نتواند فشاري كه قرار است تحمل كند را پيش‌بيني كند. وزنه‌ها را نابود كنيد و عضلات خود را تحريك به رشد كنيد.

2-با تلاش‌هاي زودگذر نمي‌توانيد رشد مداوم داشته باشيد. تمرين و رژيم باي تداوم داشته باشد. مگر آنكه بيمار يا آسيب ديده باشيد در غير اين صورت هيچ عذري براي باشگاه نرفتن پذيرفته نيست. اينكه «خيلي سرم شلوغ است» و «وقت ندارم» و ... هيچكدام پذيرفته نيستند. قهرمان‌شدن در هر زمينه‌اي يك كليد دارد و آن اين است كه شما واقعاً آنرا بخواهيد. بدنسازي ورزش دشواري است. بايد ميل شديدي به آن داشته باشيد.

برنامه‌اي طراحي كنيد و به آن پايبند بمانيد و سعي كنيد زمان‌هاي خود را براي تمرين هماهنگ كنيد. گاهي تخطي از برنامه لازم است البته به شرطي كه از پيش تعيين شده باشد و بيش از 2 هفته طول نكشد.

3-براي دسترسي به اوج رشد نياز به مصرف مداوم مواد غذايي است. سعي كنيد هر 2 الي 3 ساعت يكبار تغذيه‌اي داشته باشيد. كار سختي است اما بايد برنامه‌ريزي شده باشد. يادتان باشد كه عضلات سر ميز غذا در حال استراحت رشد مي‌كنند. غذا آنابوليك‌ترين عنصر روي زمين است. بنابراين با سوء تغذيه به رشد خود لطمه نزنيد. پروتئين‌ها منابع شماره يك غذا براي بدنسازان به حساب مي‌آيند. پروتئين عضله مي‌سازد و تأمين دائم آن براي بدن جهت رشد يك امر ضروري است. مصرف 20 الي 40 گرم پروتئين در هر وعده غذايي را هدف خود قرار دهيد.

4-زماني كه خواب هستيد هورمون رشد در بدن ترشح مي‌شود و اين زماني است كه عضلات ريكاوري مي‌شوند. خيلي‌ها تمرين مي‌كنند و رژيم خوبي هم دارند اما با خواب ناكافي خود را از رسيدن به نتايجي خوب باز مي‌دارند. چنانچه خواب‌تان ناكافي باشد، بدن را از بهترين شانس رشد محروم ساخته‌ايد. براي جلوگيري از اين مسئله حداقل 8 ساعت و ترجيحاً 9 ساعت شب‌ها بخوابيد. كمبود خواب خيلي زود موجب بروز تمرين‌زدگي مي‌شود. سخت‌ترين تمرينات با خواب 4 الي 5 ساعته بي‌اثر مي‌مانند.

خواب كم باعث بروز بيماري و خستگي مي‌شود. عضلات در دوره استراحت رشد دارند اما رشد اصلي حين خواب عميق كه به خواب REM معروف است اتفاق مي‌افتد نكته مهم ديگر در مورد خواب، بيدار شدن است. زماني كه 8 ساعت خوابيده‌ايد يعني در واقع آن ساعات را روزه بوده‌ايد و بدن در وضعيت كاتابوليك است.

اين يعني كه كربوهيدرات و آمينواسيد بدن خيلي پائين است لذا بايد هر چه سريع‌تر صبحانه‌اي بزرگ ميل كنيد. يا اگر آماده‌سازي آن طول مي‌كشد ابتدا يك نوشيدني پروتئيني بخوريد.

5-هيدراته نگهداشتن بدن براي هر چيزي از جمله هضم غذا تا استقامت بدن ضروري است. بدن براي آنكه در بهترين وضعيت خود باقي بماند نياز به مقادير كافي آب دارد. درست مثل يك ماشين كه نياز به بنزين دارد بدن هم نيازمند آب است. به محض اينكه آب بدن كم شود شما ضعيف مي‌شويد، هشياري ذهني‌تان كم مي‌شود و به طور كلي از شرايط ايده‌آل فاصله مي‌گيريد. آب مساوي است با وضعيت آنابوليك. مصرف روزي 3 الي 4 ليتر از آب را در دستور كار خود قرار دهيد.

6-با اجراي منظم حركات كششي مي‌توانيد انعطاف بدني خود را در سطح قابل قبولي حفظ كنيد. علاوه بر اين براي آنچه جريان خون بهتري در بدن داشته باشيد و در نتيجه به دم عضلاني خوبي برسيد و احتمال بروز آسيب را كاهش دهيد لازم است كه حركات كششي را هميشه انجام دهيد. وقتي بدن انعطاف‌پذيري خوبي داشته باشيد به راحتي مي‌توانيد حركات را با دامنه كامل اجرا كنيد. تام پلاتز انعطاف بدني‌اش از خيلي ژيمناست‌كارها بيشتر بود! توصيه مي‌شود قبل و بعد از تمرين و هم‌چنين بين ست‌هاي تمرين نيز حركات كششي اجرا كنيد.

7-مكمل‌هايي مثل كراتين، مولتي‌ويتامين، كروميوم و گلوتامين عالي هستند اما هرگز نمي‌توانيد فقط روي مكمل‌ها تكيه كنيد. به عبارت ديگر از مكمل‌ها به عنوان عذري براي رژيم غذايي ناكامل استفاده نكنيد. مكمل‌ها بايد تكميلي باشند. مصرف پروتئيني Whey و كازئين را به رژيم خود اضافه كنيد اما وقتي رژيم‌تان فاقد پروتئين از غذاي عادي است توقع معجزه از مكمل‌ها نداشته باشيد.

شما نياز به منابع مختلفي از پروتئين‌هاي طبيعي از جمله گوشت، مرغ، استيك، ماهي و تن ماهي داريد. همانطور كه در برنامه‌هاي تمرين بايد تنوع ايجاد كنيد در نوع پروتئين مصرفي هم بايد تفاوت به وجود آوريد.

8-تمرينات هوازي وضعيت سلامت قلبي عروقي بدن را بهتر مي‌كنند و اين عامل در اجراي حركات پايه‌اي همچون اسكوات، بارفيكس و ددليفت بسيار مؤثر است. چنانچه شش‌ها نتوانند هواي كافي در خود حبس كنند، با تهي‌شدن ذخاير اكسيژن شما خسته مي‌شويد و اين ناتواني عضلاني نيست.

قلب قوي‌ترين عضله بدن است بنابراين آنرا هم تمرين دهيد. تمرينات هوازي باعث مي‌شوند استقامت‌تان در تمرينات وزنه بالا برود. هيچ صحنه‌اي بدتر از اين نيست كه يك بدنساز 90 كيلويي بعد از 5 دقيقه دويدن به نفس نفس بيافتد. هفته‌اي 2 الي 3 جلسه تمرين هوازي را در دستور كار خود بگذاريد. در دوره حجم 2 جلسه 20 دقيقه‌اي در هفته كافيت مي‌كند. با اين استراتژي چربي‌هاي بدن نيز در سطح كمتري حفظ مي‌شوند. در دوره كات مي‌توانيد 3 الي 4 نوبت در هفته هوازي كار كنيد. در تمرينات هوازي هم بايد اصل تنوع را رعايت كنيد. يك هفته روي تردميل دويد، يك هفته با دوچرخه كار كنيد و هفته بعد شنا كنيد و...

9-سلطان همه حركات تمريني اسكوات است. اين حركت نه تنها باعث ساخته‌شدن توان قلبي عروقي و عضلاني فوق‌العاده‌اي در بدن مي‌شود بلكه استقامت بدن را زياد مي‌كند و هم‌چنين مقادير زيادي از هورمون رشد را در بدن ترشح مي‌كند. اسكوات چگالي استخوان‌ها را بالا مي‌برد، توان ذهني را بيشتر مي‌كند و پاهايي براي مسابقه مي‌سازد.

10-هر چقدر كه مي‌توانيد درباره بدنسازي مطالعه كنيد. انواع كتب، مقالات و... را مطالعه كنيد و در زمينه بيولوژي انسان هم مطلب تهيه كنيد. در باشگاه با افراد باتجربه‌تر صحبت كنيد و از آنها مطلب بياموزيد. ايده‌هاي جديد را آزمايش كنيد و ذهن خود را باز بگذاريد. هر زمان كه خسته شديد نوع تمرينات را عوض كنيد و يا از تكنيك‌هاي شوك‌بهره ببريد. به خاطر داشته باشيد كه از بدنسازي خود لذت ببريد.+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 15:1 توسط حمید رضا بابایی HB |

بررسي مكمل‌ها با نگاهي بي‌طرف
مردم فكر مي‌كنند براي افزودن حجم خالص عضلاني به بدن مهم‌ترين فاكتور مكمل‌هاي غذايي هستند. البته اين مسئله زياد از حقيقت دور نيست. مكمل‌ها فقط بخش كمكي از يك رژيم غذايي خوب و برنامه تمرين اصولي به حساب مي‌آيند و خودشان تنهايي يكي از عناصر پايه‌اي نيستند.به ادامه مطلب بروید ...

+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 14:57 توسط حمید رضا بابایی HB |

نیازی به اشاره ندارد که همه بدنسازان و حتی افراد عادی هم به عضلات شکم علاقه زیادی دارند چرا که داشتن تکه‌های نمایان این بخش از عضلات بدن باعث بهبود تناسب‌اندام خواهد شد. در این بخش برنامه‌های متعددی برای تمرین شکم در اختیار دارید که متناسب با هر هدفی می‌توانید برنامه مخصوص آن را به کار ببرید ...به ادامه مطلب بروید ...

+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 13:57 توسط حمید رضا بابایی HB |
تصحيح عضلات سينه با آرنولد
آرنولد

نگاهي خوب و دقيق به عضلات سينه خود بكنيد، حال براي توسعه آنها از اين راهنمايي‌ها بهره ببريد. مردم هميشه توجه خاصي به عضلات سينه من در حين توصيف فيزيك بدني‌ام دارند. شايد آنها فكر مي‌كنند كه آرنولد قدرت خاصي در پرورش سينه خود داشته است.

بقیه در ادمه مطلب...

 به ادامه مطلب بروید ...

+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 13:36 توسط حمید رضا بابایی HB |

مسابقات يونيورس WFF 2012 اتريش
hbbody.lxb.ir
درخشش و افتخار آفريني ابوالفضل رحيم زاده قهرمان سنگين وزن پرورش اندام ملي کشورمان در مسابقات پرورش اندام جهاني يونيورس فدراسيون WFF اتريش 2012 که در روز شنبه هفته گذشته بيست خرداد ماه همگان را به وجد در آورد.به ادامه مطلب بروید ...

+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 13:32 توسط حمید رضا بابایی HB |

شماره خبر : 13455
مسئولان فدراسيون پرورش اندام ايران براي ميزباني مسابقات جهاني اين رشته در سال 2012 اعلام آمادگي كرده‌اند.
به گزارش باشگاه خبري فارس "توانا "،‌ مسابقات پرورش اندام و بادي كلاسيك قهرماني آسيا از 14 مرداد در سالن 12 هزار نفري مجموعه ورزشي آزادي آغاز مي‌شود.
فدراسيون بدنسازي پرورش اندام ايران كه ميزباني مسابقات آسيايي را بر عهده دارد در نظر دارد در كنگره اعضاي هيات رئيسه فدراسيون جهاني كه عصر امروز در هتل انقلاب برگزار مي‌شود درخواست ميزباني مسابقات جهاني در سال 2012 را ارائه دهد.
به نظر مي‌رسد با توجه به رضايت پل چوا، دبير كل فدراسيون آسيايي اين رشته كه دبير كلي فدراسيون جهاني را نيز در اختيار دارد و اعضاي هيات رئيسه از امكانات و اقدامات انجام شده توسط كشورمان، مانعي براي ميزباني مسابقات جهاني در سال 2012 وجود نداشته باشد.
افضلي نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام ايران با تاييد اين خبر به فارس گفت: ميزباني مسابقات آسيايي مي‌تواند تجربه خوبي براي برگزاري مسابقات برزگتر در آينده باشد، به همين منظور و با توجه به اينكه ايران از قدرت‌هاي اصلي در پرورش اندام آسيا و جهان است درخواست ميزباني را ارائه داده‌ايم كه به نظر مي‌رسد دور از دسترس نباشد.

* كميته اجرايي مسابقات شرايط ويژه‌اي براي تماشاگران مشتاق به منظور حضور در سالن رقابت‌ها در نظر گرفته‌ است كه از آن جمله مي‌توان به قيمت بليت‌هاي 3 هزار توماني اين رقابت‌ها اشاره كرد.
با توجه به اينكه حتي در رقابت‌هاي داخلي قيمت بليت مسابقات بالاتر از اين ميزان است، اما اين قيمت به منظور استقبال بيشتر علاقمندان تعيين شده است. پيش بيني مي‌شود بيشتر صندلي‌هاي سالن 12 هزار نفري آزادي با استقبال پرشور علاقمندان پر شود.

چهل‌وچهارمين دوره مسابقات آسيايي پرورش اندام و دومين دوره رقابت‌هاي بادي كلاسيك قهرماني آسيا از 14تا 16 مرداد ماه با حضور 200 ورزشكار از 25 كشور در سالن 12 هزار نفري مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار مي‌شود. دوره قبل اين رقابت‌ها در تايلند برگزار شد كه ايران عنوان قهرماني را به خود اختصاص داده بود.+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 13:8 توسط حمید رضا بابایی HB |

شماره خبر : 32242
تيم ملي پرورش اندام کشورمان با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و يک برنز و با 105 امتياز عنوان قهرماني جهان را از آن خود کرد.

در رقابت هاي جهاني پرورش اندام با حضور 138 ورزشکار از 37 کشور به ميزباني مالاکاي مالزي برگزار شد،پس از تيم ملي کشورمان، مالزي و تايلند به ترتيب در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

 در اين رقابت ها عباس عاقلي، محرم پناهي و ابوالفضل صاحب گردن آويز طلا شدند، رضا باقرزاده و مهدي عياري مدال نقره به گردن آويختند و بابک اکبرنيا مدال برنز را براي کشورمان به ارمغان آورد.

محرم پناهي نيز عنوان قهرمان قهرمانان اين رقابت ها را از آن خود کرد.+ نوشته شده در چهار شنبه 22 شهريور 1391 ساعت 13:7 توسط حمید رضا بابایی HB |

سایت بدنسازان ایرانی

(قابل توجه کلیه باشگاهای بدنسازی و پرورش اندام در ایران)- برنامه اختصاصی سایت زاویه مدیریت مالی و حسابرسی به همراه امکانات جانبی فوق العاده-نسخه 2.8
کاملترین برنامه بدنسازی و پرورش اندام بصورت فارسی(قابل توجه کلیه باشگاهای بدنسازی و پرورش اندام و فیت نس در ایران)

این برنامه بهترین و کاربردی ترین و ساده ترین برنامه مدیریت و حسابرسی باشگاهای بدنسازی در ایران می باشد.کار با این نرم افزار آسان است و امکانات آن فوق العاده میباشد.توسط این برنامه مدیریت مالی - مدیریت ورود و خروج - مدیریت نفراتی که به عنوان دستیار با شما همکاری میکنند-مدیریت برنامه های غذایی و تمرینی باشگاه بدنسازی خود را به راحتی انجام دهید.

این برنامه برای ویندوز اکس پی ارایه شده است.اما نسخه های سفارشی آن تحت ویندوز ۷ هم اجرا خواهند شد.درصورتی که بعضی پارامترها با ابعاد یا رنگ سیستم شما همخوانی نداشته باشد در نسخه سفارشی تغییرات مطابق مشخصات شما صورت خواهد گرفت.

بهترین وعالی ترین و کاربردیترین برنامه مالی و مدیریت باشگاهای بدنسازی در ایرانبا کمک از پیشنهادات دهها باشگاه بدنسازی و پرورش اندام

و برنامه نویسانی که بیش از ۱۰ سال در این ورزش فعالیت کرده اند.

پیش بینی همه نیازهای یک برنامه در باشگاه بدنسازی به دور از هیاهوی برنامه های پر حجمی که تنها فضای هارد کامپیوتر شما را اشغال میکنند.

برنامه مدیریت مالی برای باشگاهها(باشگاه بدنسازی -فوتبال-والیبال-شنا و...:به ادامه مطلب بروید ...
برچسب‌ها: دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمنددانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند, دانلود رایگان برنامه مدیریت باشگاه بدنسازی توانمند,

+ نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 19:24 توسط حمید رضا بابایی HB |

((تصاویر مربوط به بهترینهای دنیا))

 


برچسب‌ها: تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام, تصاویر بدنسازی و پرورش اندام,

+ نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:51 توسط حمید رضا بابایی HB |
+ نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:42 توسط حمید رضا بابایی HB |

زندگي نامه آرنولد شوارتزنگر

« من مي خواهم بهترين بدنساز در جهان باشم » آنها هميشه اين را از پسر 13 ساله شان مي شنيدند گوستاو و ارليا شوارتزنگر فقط آه مي كشيدند و در اين باره ترديد فراوان داشتند اما شك ولي ترديد آنها اكنون به يقين تبديل شده است در آن زمان آنها با شنيدن حرفهاي آرنولد در كتاب راهنما بدنبال روانپزشك گشتند.

 

اما آرنولد جدي بود. در چهارده سالگي تمرينات فشرده اي را زير نظر « كرت مارنول »  آقاي اتريش آن زمان شروع كرد در 15 سالگي او روانشناسي را همراه با دكتر « كارل كرست » براي آموختن تأثير و قدرت مغز بر بدن مطالعه مي كرد در 17 سالگي او رقابتهاي حرفه اي خود را آغاز كرد. در 18 سالگي او به زندان افتاد.

 اما بازداشت شدن قسمتي از برنامه او نبود! اما بعضي مواقع براي رسيدن به هدف بايد تاوانهايي را پرداخت آنچه براي او اتفاق افتاد به اين شرح است بر اساس قانون به عنوان يك شهروند خوب اتريشي به مدت يك سال به خدمت نظام فرا خوانده شد او به خدمت رفت به عنوان يك راننده تانك شروع به خدمت سربازي كرد او حق نداشت براي هيچ مسابقه پرورش اندام احمقانه اي پايگاه را ترك كند اما آنها هيچ چيزي در مورد يك مسابقه پرورش اندام متفكرانه نگفته بودند بنابراين او يك روز از كمپ در رفت به اميد بردن يك جايزه و واقعاً متفكرانه بود او يك جايزه برد.

وقتي مافوقش متوجه شد قبل از اينكه بگذارند او از خودش دفاع كند او را به زندان انداختند خودش آن را اينگونه بيان مي كند « 7 روز طولاني در خانه بزرگ » اما در آن هفته اتفاق جالبي پيش آمد افسري كه او را به زندان انداخته بود شروع به تحقيق  در مورد مدال او كرد اين يك مقام كوچك نبود بلكه مقام خيلي با ارزشي بود او در كل اروپا اول شده بود آرنولد آقاي جوانان اروپا شده بود  طبيعتاً او را از زندان آزاد كردند ولي از رانندگي تانك كنار گذاشته شد و به عنوان مجازات مأمور شد كه يك افسر رسمي باشد! بله آرنولد خدمتش را در نظام با آموزش و تمرين بدنسازي گذراند.

بعد از اينكه او خدمت سربازي را تمام كرد به نظر ميرسيدكه هيچ چيز نمي تواند جلوي او را بگيرد در سال 1966 او از رده جوانان به رده بزرگسالان ارتقا  يافت به زودي در همان سال او بهترين بدنساز مرد در اروپا شد مستر اروپا و نفر اول مسابقات پاورليفتينگ براي يك جوان 19 ساله بد نيست!

از آن به بعد نام او در فهرست بزرگان بود. او براي شركت در رقابتهاي آقاي جهان ( مستر يونيورس ) به لندن رفت اگر او در اين رقابتها اول مي شد آقاي جهان شده بود و اين خيلي با ارزش بود.

آرنولد به محض ورودش به محل مسابقات با بدنسازان ديگر و طرفدارانش از سراسر جهان روبرو شد همه آنها در مورد مرد جوان اتريشي مطالب زيادي خوانده بودند اين يك تجربه غافلگير كننده براي آرنولد بود و اولين باري بود كه فهميده بود كه اينقدر مشهور شده است او اكنون در مسابقات جهاني بود عضلاتش كاملاً پمپ شده بودند و آماده مسابقه شده بود.

قهرماني او بوسيله يك آمريكايي تهديد مي شد كه «جت يورتن » نام داشت او فقط كوهي از گوشت نبود بلكه تعريفهاي خاصي از بدنسازي داشت و گويي بدنش را تراشيده باشند البته با هنر و دقت زياد و آرنولد فهرماني را از دست داد.

اما براي سال بعد آرنولد مانند يك مجسمه ساز كار كرد او به آناليز هر قسمت از بدن خود پرداخت. او تمرينات جديدي كه گروه هاي عضلاني را تفكيك كرده آنها را تعريف مي كرد اختراع كرد. در سال 1967 او بار ديگر براي شركت در مسابقات آقاي جهان به لندن رفت با اين بدن فوق العاده تراشيده و آراسته او مطمئن بود كه مي تواند يورتن را شكست دهد اما اوضاع به نفع آرنولد پيش نمي رفت اكنون يك رقيب جديد براي آرنولد پيدا شده بود « دنيس تينرينو » كه فقط عنوان قهرماني مستر آمريكا را داشت اكنون در مقابل او بود همه دوستان نزديك آرنولد  فكر مي كردند كه دنيس او را شكست خواهد داد در صبح روز مسابقات ناگهان دنيس خواست كه به آرنولد بگويد كه چه احساسي دارد و به سمت او خم شد و با لبخندي در گوش او گفت:  « اين روزي است كه من در آن مي خواهم برنده باشم »

اين سخن درس بزرگي به آرنولد داد و آرنولد متوجه شد براي برنده شدن در مسابقات علاوه بر بدن زيبا و عضلاني و بزرگ بايد قويترين اراده را داشت و اين باعث شد كه آرنولد با وجود « دنيس تينرينو » كه عملكردي فوق العاده و بدني با شكوه داشت بتواند قهرمان جهان شود و اين در حالي بود كه او فقط 20 سال داشت و جوانترين مستر جهان در تاريخ شد. آرنولد به آرزوي خود رسيده بود.

يا شايد خود او اينگونه فكر نمي كرد. او ميدانست كه در حقيقت 3 قهرماني جهان وجود دارد. آرنولد در رده آماتورها در انجمن بين الملي پرورش اندام آماتور قهرمان شده بود اما يك رده حرفه اي هم وجود داشت به عبارت ديگر فدراسيون بين المللي پرورش اندام براي خودشان يك قهرماني جداگانه داشتند و همچنين او فهميده بود كه يك مستر جهان و يك مستر المپيا وجود دارد اگر واقعاً مي خواست به رويايش واقعيت ببخشد بايد همه اين مقامها را مي برد!

آرنولد چمدانش را بست و عازم مونيخ شد تا تمرينات بيشتري انجام دهد و اين دوراني فوق العاده بزرگ از زندگي او بود او روزي 4 تا 6 ساعت با وزنه كار مي كرد او همچنين به مدرسه اقتصاد رفت و باشگاه تندرستي خود را اداره مي كرد و سعي مي كرد روياي خود را بخاطر داشته باشد.

اما سختي ها تمام شده بود در سال 1968 او به لندن بازگشت و به سادگي مدال مسابقات ديگر قهرماني جهان را بدست آورد.  او عنوان آقاي جهان NABBA  در هر دو رده حرفه اي و آماتور را بدست آورده بود. او همچنين در مسابقات پاور ليفتينگ آلمان قهرمان شد و آقاي IFBB در مسابقات بين المللي مكزيك شد اما او هنوز عنوان مستر المپيا را در برابر خود داشت.

بنابراين در 21 سالگي به كاليفرنيا رفت تا با بهترين بدنسازان جهان به تمرينات خود ادامه دهد او  6 پا و 2 اينچ قد و 250 پوند وزن داشت و بزرگترين بدنساز در بين ديگران بود او به مطالعه حركات موزن در رقص باله پرداخت او از موزيكش قدرت مي گرفت و ژست و فيگور فوق العاده اي داشت او تراشيده و برنزه شده بود.

در طول دو سال بعد از آن آرنولد به جاهاي مختلفي از دنيا سفر كرد در سال 1969 او قهرمان جهان مسابقات آماتور IFBB در نيويورك شد و در سال 1970 آقاي جهان در مسابقات NABBA در رده حرفه اي ها شد و آقاي جهان در كلمبوس اوهايو شد در پايان سال او همه عنوانهاي قهرماني را به غير مستر المپيا بدست آورده بود و سر جيو اليوا اين مقام را از سال 1967  در اختيار داشت آرنولد مشتاقانه منتظر مسابقات سال 1970 بود كه در نيويورك برگزار مي شد و بلاخره اين لحظه فرا رسيد آرنولد در كل زندگي خود را براي اين لحظه آماده كرده بود و خودش اين را خوب ميدانست او حتي به اندازه سرجيو  براي گرم كردن و پمپ كردن عضلاتش خود را به زحمت نينداخت و فقط خود را متمركز كرد و فقط در دو دقيقه مانده به به رفتن روي سكوي نمايش تغيير كرده بود و روغن زده بود همه به قدري هيجان زده بودند كه پليس مجبور بود در ازدحام طرفداران نظم را برقرار كند در بين جمعيت دو دسته وجود داشتند هر كدام قهرمان مورد علاقه خود را تشويق مي كردند اما در پايان فقط يكي برنده بود و يك مدال يك اسم : شوارتزنگر و بنابراين در سال 1970 در سن 23 سالگي اوبه رويايي كه 10 سال پيش در سر داشت رسيد اما با هر معيار و انداره اي بهترين بدنساز جهان بود و او اين مقام را براي سالها ادامه داد. او ركورد بي سابقه 7 بار را در در قهرماني مستر المپيا به ثبت رساند  قبل از اينكه بازنشست شود و علت بازنشستگي او اين بود كه او هدف جديدي داشت و آن معروفترين هنرپيشه جهان شدن بود وقتي كه پدر مادر آرنولد اين را شنيدند دوباره آهي كشيدند و دوباره به جستجو در كتاب راهنما پرداختند.

عنوانهاي حرفه اي آرنولد

1965      Mr. Europe - Junior (Germany)
1966      Best Built Man of Europe (Germany)
1966      Mr. Europe (Germany)
1966      International Powerlifting Championship (Germany)
1967      NABBA Mr. Universe - Amateur (England)
1968      NABBA Mr. Universe - Professional (England)
1968      German Powerlifting Championship (Germany)
1968      IFBB Mr. International (Mexico)
1969      IFBB Mr. Universe - Amateur (USA)
1969      NABBA Mr. Universe - Professional (England)
1970      NABBA Mr. Universe - Professional (England)
1970      Mr. World (USA)
1970      IFBB Mr. Olympia (USA)
1971      IFBB Mr. Olympia (France)
1972      IFBB Mr. Olympia (Germany)
1973      IFBB Mr. Olympia (USA)
1974      IFBB Mr. Olympia (USA)
1975      IFBB Mr. Olympia (South Africa)
1980      IFBB Mr. Olympia (Australia

 

 

 

 

 

 + نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:37 توسط حمید رضا بابایی HB |

 

تاریخ تولد: 13 مه 1964

محل اقامت: تگزاس

قد: 180 سانتیمتر


وزن دوران رقابت: 130 کیلوگرم

وزن دوران استراحت: 145 کیلوگرم

دور قفسه سینه: 153 سانتی متر

دور بازو: 61 سانتی متر

وضعیت تأهل: متأهل ( دارای دو فرزند)

شغل: بدنساز حرفه ای، افسر ذخیرۀ پلیس

اولین برد آماتور: آقای تگزاس 1990

اولین برد حرفه ای: رقابت قهرمانی جهانی 1991

برجسته ترین پیروزی: رقابت المپیا 1998

علائق و خصوصیات

بهترین عضو بدن: بازوها

بهترین فیلم: فیلم های ترسناک و درام

شهر محبوب: هنگ کنگ

غذای محبوب: پیتزا

بهترین اوقات: زمانی که در رژیم نباشد

چیزی که افراد راجع به وی نمی دانند: سخت کوشی

رمز موفقیت: خدا، کار سخت و حمایت و دلگرمی مردم

بهترین نصیحت به بدنسازان آماتور: گرفتن یک مربی خصوصی
بیوگرافی

در لوئیزانیا به دنیا آمد. اما از همان بدو تولد به تگزاس برده شد، در آنجا رشد کرد و همواره در این شهر اقامت داشته است. او افسر پلیس کشیک در بخش آرلینگتون و بدنساز حرفه ای Ifbb است. از سال 1989 در نیروی پلیس خدمت کرده است. وی توسط برایان رابسون به دنیای بدنسازی معرفی شد. برایان رابسون مالک باشگاه متروفلکس در آرلینگتون است. او در اولین مسابقۀ بدنسازی در ردۀ سنگین وزن موفق به کسب مقام اول و عنوان آقای تگزاس در آوریل 1990 شد. رابسون به عنوان یک دوست بی نهایت از رونی در این رشته حمایت کرد. رابسون با تجربیاتی که به عنوان یک مربی و شرکت کننده در این رشته داشت، به قول خودش چیزی در حدود یک دهه رونی را که فارغ از هر مسئله ای در باشگاه قدم می زد را به عنوان یک عامل بالقوه فوق العاده شگفت انگیز کشف کرد. بعد از اولین برد رونی به نحو فوق العاده ای مورد توجه قرار گرفت. بعد ها نیز رونی بیشتر به تلاش پرداخت و پیشرفت های او حاصل زحمات گسترده اش بود. رونی واقعاً یک فرد آمادۀ رقابت با استعداد بالقوه بود. او از سال 1998 تاکنون تنها در سال 2002 در رقابت نمایش قدرت مغلوب گانتر شد، سایر مسابقات او تاریخی، غیر قابل باور و شگفت انگیز است. این یوزپلنگ سیاه فاتح رقابتهای 1998 تا 2006 مستر المپیا است و به همین خاطر لقب اسطورۀ پرورش اندام را از آن خود کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیابیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیابیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیابیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیابیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا, بیوگرفی رونی کلمن قهرمان 8دوره مستر المپیا,

+ نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:30 توسط حمید رضا بابایی HB |

 

نام : ویکتور مارتینز Victor Martinez
نام مستعار : فرمانروای دومینیکن
Dominican Dominator
تاریخ تولد : 29 جولای سال 1973

قد : 5 فوت و 9 اینچ (175 سانتی متر)
وزن عادی : 250 پوند (113.5کیلوگرم
)
وزن مسابقه : 240 تا 245 پوند (109 تا 111کیلوگرم
)
اغاز حرفه ای : شب قهرمانان سال 2001

بهترین مقام : نفر اول مسابقهارنولد کلاسیک 2007اطلـاعـات شـخـصـی

ویکتور مارتینز
در 29 جولای سال 1973 در شهر San Francisco de Macorís جمهوری دومینیکن به دنیا امد . او عضو فدراسیون بین المللی بدن سازی است IFBB . او تنها بدنساز کشور دومینیکن است که بدنسازی را به صورت حرفه ای و در سطح بین المللی دنبال کرده است . کار او (بدنسازی) از وقتی شروع شد که او در مسابقات New York Metro و در رشته قهرمانی سنگین وزن کمیته ملی بدنسازی شرکت کرد و در ان مقام اول را کسب کرد . او رقابت خود را در کمیته ملی بدنسازی NPC تا سال 2001 ادامه داد

جایی که او در اولینتورنومنت فدراسیون بین المللی بدنسازی IFBB یعنی Night Of Champions شرکت کرد و دران مسابقه هشتم شد . در سال 2002 در اولین مسابقه ارنولد کلاسیک خود شرکت کرد

وسینزدهم شد . او همچنین در این سال (2002) در اولین مسابقه حرفه ای بین المللیایرنمن Ironman Pro Invitational شرکت کرد و نهم شد . اولین مسابقه مسترالمپیای اودر سال 2004 بود که او توانست مقام نهم را کسب کند . به خاطر پشتکار و تلاش زیادشدر مسترالمپیای 2005 پنجم ، مسترالمپیای 2006 سوم و در مسترالمپیای 2007 دوم شد .درسال 2005 رونی کلمن پیش بینی کرده بود که ویکتور خواستار حق خود در مسترالمپیا است

و به نظر من او اول خواهد شد ؛ هر چند این مقام را جی کاتلر کسب کرد . در سال 2007او توانست که در مسابقه ارنولد کلاسیک مقام اول و در مسترالمپیا هم مقام دوم را کسبکند . از ان پس عکس های او بر روی جلد بسیاری از مجلات ورزشی و بدنسازی بخصوص مجلهمعتبرMuscular Development قرار گرفت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 + نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:25 توسط حمید رضا بابایی HB |

دوریان یتس در 19آوریل 1962در دهكده كوچكی به نام استافوردشایر در حومه بیرمنگام چشم به جهان گشود.نام كامل او دوریان آندروماینتیریتس است.می در یك مزرعه ویا به قول انگلیسی ها در یك ملك اجاره ای كوچك زندگی می كرد.مادرش معلم اسب سواری بود.و به اتفاق خواهر دوریان به خرید و فروش اسب و شرط بندی روی اسب ها می پرداختند. دوریان در سن 13سالگی پدرش را در اثر یك حمله قلبی از دست داد وپس از آن به همراه مادرش به بیرمنگام نقل مكان كرد . دوریان نوجوان در بیرمنگام به یك گروه كله پوستی(نژادپرستی)پیوست وبا سری تراشیده و چكمه هایی با پنجه فولادی در شهر قدم می زدن .در همین مواقع او كار در یك كشتارگاه را به خاطر عقب افتادن پرداخت صورت حساب هایش از دست داد. سه سال بعد پلیس او را در یك آشوب خیابانی بازداشت كرد و به خاطر جوان بودن وبه خاطر مقررات انگلیس تنها شش ماه محكومیت برای او صادر شد. در زندان بود كه دوریان تحت نظر نگهبانی قوی هیكل شروع به ورزش پاورلیفتینگ كرد و مسیر زندگی او از همین نقطه تغییر كرد. دوریان یتس پس از آزادی از زندان،تمریناتش را در یك زیر زمین تاریك وكوچك ادامه داد و در 21 سالگی برای اولین بار در مسابقات رسمی پرورش اندام شركت كرد. در سال 1987در اثر یك آسیب دیدگی شدید زیر تیغ جراحان رفت ودقیقا یك سال بعد در مسابقات قهرمانی باشگاهای انگلیس در دسته سنگین وزن به مقام قهرمانی دست یافت. دوریان در 2 نوامبر 1991با همسرش دبی ازدواج كرد وهمكنون به همراه همسرش وتنها پسرش لوئیز، در استون كلدفیلد زندگی می كند.دوریان در میان علاقه مندان پرورش اندام به(سایه)شهرت دارد چراكه او در مسابقات با قدرت ظاهر می شود وبعد از مدتی ناپدید می شود تا مسابقات بعدی كه باز قهرمان می شود و دوباره غیبت او دوباره آغاز می شود.او همچنین به سگ وحشی بریتانیا وفوق ستاره بریتانیا مشهور است. لقب دوریان یعنی سایه از پیتر مك گاف گرفته شده است كه سردبیر مجله فلكس است. دوریان تنها ورزشكار حرفه ای انگلیس است كه در دهه نود شش بار خایزه مستر المپیا را فتح كرده است.او در سال 1998از دنیای حرفه ای خداحافظی كرد ویك سال بعد شركتی به نام خود تاسیس كرد كه در آن مكمل تولید می كنند . او زندگی در آغوش طبیعت را دوست دارد ودر مزرعه ای زیبا با خانواده خود زندگی می كند. عناوین وافتخارات دوریان یتس سال1988مسابقه قهرمانی انگلیس:نفر اول سال1990مسابقه شب قهرمانان :نفر دوم سال1991مسابقه شب قهرمانان: نفر اول سال1991مسابقه مسترالمپیا:نفر دوم سال1991مسابقه جایزه بزرگ انگلیس: نفر اول سال1992مسابقه مسترالمپیا: نفر اول سال1992مسابقه جایزه بزرگ انگیلیس: نفر اول سال1993مسابقه مسترالمپیا: نفر اول سال1994مسابقه جایزه بزرگ آلمان: نفر اول سال1994مسابقه جایزه بزرگ انگلیس: نفر اول سال1994مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا: نفر اول سال1994مسابقه مسترالمپیا: نفر اول سال1995مسابقه مسترالمپیا: نفر اول سال1996مسابقه مسترالمپیا: نفر اول سال1996مسابقه جایزه بزرگ آلمان: نفر اول سال1996مسابقه جایزه بزرگ انگلیس: نفر اول سال1996مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا: نفر اول سال1997سابقه مسترالمپیا: نفر اول+ نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:21 توسط حمید رضا بابایی HB |

  شان ری در فولرتون كالیفرنیا متولد شد و تاریخش درست نهم سپتامبر 1965 بود.

در واقع شان حدود 9 روز قبل از تولد مسابقات مسترالمپیا به دنیا آمد و از این حیث

قدیمی تر از مستر المپیاست. او از بین 8 فرزند

 خانواده جوان ترین است.سال 1986 او طی مصاحبه ای عنوان كرد كه:سرنوشتم این است

كه مسترالمپیا شوم و هیچ چیز در دنیا نمی تواند این را تغییر دهد. با اینكه این ادعا به

 حقیقت نرسید اما رای یكی از بهترین بدنسازانی است كه نتوانست مقام اول مسترالمپیا

را تجربه كند.چند سال پیش در یك نظر خواهی كه قرار بود بهترین بدنسازانی كه علی

رغم لیاقت شان نتوانستند قهرمان المپیا شوند مشخص شود. شان ری مقام اول را كسب

 كرد و این نشان میدهد كه خیلی ها بر این باورند كه او باید حداقل یكبار قهرمان المپیا میشد.

مرد بزرگ كمپ ها

از جمله نخستین دستاوردهای او می توان به كسب جایگاهی در تالار افتخارات دبیرستان

الدوارادو اشاره كرد.او در یك رقابت پاورلیفتینگ در سطح مدارس شركت كرد و توانست

در دسته وزنی 84 كیلوگرم با مجموع 588 كیلوگرم به مقام نخست برسد.

ستاره ای از نوجوانی

در سن 17 سالگی با راهنمایی اولین مربی بدنسازی اش جان براون توانست در

 اولین مسابقه خو در رده جوانان به مقام دوم برسد (1983) یك هفته بعد در اولین

 قهرمانی اش در مسابقات گلد كاپ NPC كالیفرنیا اول شد و همچنین عنوان

عضلانی ترین مرد را نیز بدست آورد.

اولین قهرمانی حرفه ای

در شب قهرمانان سال 1998 او بعد از فیل هیل,رابی رابینسون و باب پاریس به مقام

 چهارم رسید.برای اولین رقابت حرفه ای اش مقام خوبی بود و این در حالی بود كه

 فیل هیل هفته قبل در اولین مسابقه حرفه ای اش كه آبشار نیاگارا بود به مقام دوم

 رسید.در سال 1990 در اولین رقابت حرفه ای اش یعنی آیرون من به مقام نخست رسید.

بعد از قهرمانی سال 1991 در آرنولد كلاسیك دیگر او تمركزش را فقط روی مسترالمپیا

 قرار داد و تا سال 2001 فقط در این رقابت روی صحنه آمد و فقط سال 1996 سراغ آرنولد

 كلاسیك و آیرون من آمد.

فقط 10 نفر برتر از او شدند

به غیر از اولین حضورش در مسترالمپیا كه سال 1998 بود و به مقام سیزدهم رسید

 بعد از آن فقط 10 نفر بودند كه طی 1990 تا 2001 توانستند از او پیشی بگیرند و

 آنها عبارت بودند از لی هنی,لی لابرادا,دوریان یتس,وینس تیلور,كوین لیورون,فلكس ویلر,

ناصر الصونباتی,رونی كولمن,جی كاتلر و كریس كورمیر.از پس این افراد شان ری بود كه از

 سال 1990 تا 2001 هر سال بدون وقفه در المپیا حضور یافت و میانگین مقامش در

این 12 سال رتبه 6/3 است.

میانگین 6/3

به نظر خودش بهترین آمادگی بدنی تمام عمرش را سال 1992 در مستر المپیای

هلسیكنی فلاند داشت كه به مقام چهارم رسید.بعد از كسب مقام دوم در سال های

 94 و 96 مقام سوم در 1990و1993و1997 نگاهشان به شان تغییر كرد.به غیر از اولین

 حضورش در سال 1998 او در همه مسترالمپیاها مقامی كمتر از پنجم به دست نیاورده

 است و از این بابت هیچ كس در این  ورزش با او برابری نمیكند.+ نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:15 توسط حمید رضا بابایی HB |

قد: 5

 فوت و 10 اینچ (178 سانتیمتر)
وزن عادی: 290 پوند (132 کیلوگرم)

وزن مسابقه: 260 پوند (118 کیلوگرم)
دور سینه: 58 اینچ (147 سانتیمتر)
دور بازو: 22 اینچ (56 سانتیمتر)
دور ران: 30 اینچ (76 سانتیمتر)
دور ساق: 20 اینچ (51 سانتیمتر)
دور کمر: 34 اینچ (86 سانتیمتر)
دور گردن: 19.5 اینچ (49.5 سانتیمتر)
قهرمانی سنگین وزن نوجوانان کشور 1993 – قهرمان
جی که از سن 11 سالگی، بعنوان کارگر ساختمانی، کار در سازه های بتونی را آغاز کرده است، همیشه با کار سنگین مانوس بوده است. پایبندی به همین وجدان کاری، یکی از علل کسب عناوین متعدد جهانیش می باشد. برنامه های سنگینش در روزهای قبل از مسابقه، اغلب چهار ساعت طول می کشند. نتیجه این تمرینات سخت، وضعیت عالی بدنی و ورود به جرگه بهترین حرفه ای های دنیا است. کسب عناوین متعدد حرفه ای، بخوبی گویای قابلیتهای کاتلر است

علائق و خصوصیات:


غذای محبوب: استیک
تفریح محبوب: بازیهای مختلف
بیشترین تاثیر: از خانواه
مارک تبلیغاتی / حامی مالی: آی اس اس ریسرچ و تجهیزات فلکس (1 سال)
بدترین شرایط فائق آمده: جوانترین بدنساز جهان
انگیزه: ترس از شکست، ثبات مالی
آنچه کمتر کسی از او می داند: کارگری در شرکت سازه های بتونی خانواده خود (برادران کاتلر) از سن 11 سالگی
ورود به بدنسازی: از دوران تحصیل در کالج
عضلات محبوب: ران و سرشانه
تمرین محبوب: لانج (قیچی) متحرک با هالتر
هله هوله محبوب: ماست یخزده بدون چربی
فیلم محبوب: مجموعه "دای هارد" بروس ویلیز
سریال تلویزیونی محبوب: سی اس آی
بازیگران محبوب: رابرت دو نیرو و بروس ویلیز
ورزشهای محبوب: بسکتبال و فوتبال آمریکایی
چهره های محبوب موسیقی: کیور، توپک شکور، اسنوپ داگ
حیوانات خانگی: اسکرپی (یک سگ نژاد کاکپو) و تریس (سگ دیگر وی از نژاد اردایل تریر)
سرگرمیها: مطالعه، بولینگ، مسابقه موتورسواری، حیوانات – مخصوصا سگ
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 + نوشته شده در پنج شنبه 9 شهريور 1391 ساعت 14:0 توسط حمید رضا بابایی HB |

این برنامه برای یک دوره یک ماهه است

 

روز اول تمرین:

پرس بالا سینه با دستگاه اسمیت(10*4)

پرس سینه دمبل تعادلی(10*4)

پرس بالا سینه هالتر(8*3)

پارالل*کراس اور(8*3)

زیر بغل هالتر خم(10*4)

تی بار(10*3)

بارفیکس (10*3)

فیله کمر با وزنه(8*3)

-------------------------------------------

روز دوم تمرین:

پرس سرشانه با هالتر با دستگاه اسمیت (12*4)

نشر خم دمبل (10*4)

پرس سرشانه دمبل * نشرازجانب ( 10*3)

نشر سیم تک از پشت (8*3)

کول با هالتر موازی (10*4)

گردن (20*3)

شکم میز شیب دار * شکم خوابیده (30*4)

------------------------------------------------

روز سوم:

جلو بازو میله خم(EZ)ایستاده (8*4)

جلو بازو لاری * جلو بازو کابل ایستاده (10*4)

جلو بازو دمبل نشسته * جلوبازو دمبل چکش میز بالا سینه (10*3)

پشت بازو سییم کش (12*3)

پشت بازو هالتر پرس * پشت بازو هالتر پشت گردن (10*3)

پشت بازو خوابیده دمبل تک (10*3)

ساعد (15*3)

مچ (30*3)

-----------------------------------------------

روز چهارم:

جلو پا دستگاه (12*3)

اسکوات با دستگاه اسمیت (10*3)

داخل پا دمبل * پشت پا خوابیده (12*3)

هاگ پا (8*4)

ساق پا با دستگاه پرس (30*4)

ساق پا ایستاده با دستگاه (15*3)

شکم خوابیده * شکم خلبانی (30*4)

----------------------------------------------------

**(استفاده از مطلب باذکر منبع بلامانع)**

----------------------------------------------------


برچسب‌ها: یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسطیک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط یک برامه عالی برای افزایش حجم ورزشکاران متوسط,

+ نوشته شده در دو شنبه 6 شهريور 1391 ساعت 16:8 توسط حمید رضا بابایی HB |

دکستر جکسون در 26 نوامبر سال 1969 متولد شد . دکستر ورزشکار حرفه ای فدراسیون بین المللی بدنسازی است . دکستر اولین بار در سال 1992 در مسابقه قهرمانی کمیته ملی بدن سازی در ایالت جنوبی شرکت کرد و در ان مسابقه سوم شد . اولین مسابقات ارنولد کلاسیک ، شب قهرمانان فدراسیون بین المللی و مسترالمپیای او همه در سال 1999 بود و در ان مسابقات بترتیب رتبه های هفتم ، سوم و نهم را کسب کرد . او اخیراً در رقابت در مسترالمپیای 2007 توانست مقام سوم را بعد از رونی کلمن کسب کند ، اما برخی از کارشناسان می گویند که او لایق مقام اول و دوم در این مسابقات بود . به هر حال او ورزشکار بسیار قوی ای است که در نگه داشتن وزن خود و حجم دهی به عضلاتش با تفکر بسیار عمل کرده و به درجه بالایی رسیده است . دکستر در میان بدنسازان دیگر از تناسب اندام و بدن خوش ترکیب خوبی برخوردار است و بارها عکس های بدن عضلانی او عکس صفحه اول مجله Muscular Development بوده است . او هم اکنون در ایالت جک اسنوویل فلوریدا امریکا زندگی می کند

 


اطلاعـات شـخـصی

نام : دکستر جکسون Dexter Jackson
نام مستعار : The Blade (شمشیر)
محل سکونت : ایالت فلوریدا ، جک اسنوویل ؛ ایالات متحده امریکا
تاریخ تولد : 26 نوامبر سال 1969
قد : 5 فوت و 6 اینچ (168سانتی متر)
وزن عادی : 235 پوند (107کیلوگرم)
وزن مسابقه : 215 پوند (98 کیلوگرم)

عـنـاویـن

مسترالمپیای 2007 - سوم
ارنولد کلاسیک 2007 – دوم
مسترالمپیای 2006 – چهارم
ارنولد کلاسیک 2006 – اول
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2005 – دوم
ارنولد کلاسیک 2005 – اول
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2004- اول
مسترالمپیای 2004 – چهارم
مسابقه حرفه ای ایرنمن 2004 – اول
جایزه بزرگ استرالیا 2004 – اول
ارنولد کلاسیک 2004 – سوم
مسابقه حرفه ای نمایش قدرت 2003 – اول
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2003 – سوم
مسترالمپیای 2003 – سوم
مسابقه حرفه ای نهایت قدرت 2003 – سوم
ارنولد کلاسیک 2003 – چهارم
مسابقه حرفه ای نمایش قدرت 2002 – ششم
مسابقه حرفه ای سن فرانسیسکو 2002 – سوم
مسترالمپیای 2002 – چهارم
جایزه بزرگ هلند 2002 – سوم
جایزه بزرگ انگلستان 2002 – اول
جایزه بزرگ استرالیا 2002 – دوم
ارنولد کلاسیک 2002 – سوم
مسابقه حرفه ای تورنتو 2001 – دوم
مسترالمپیای 2001 – هشتم
شب قهرمانان 2001 – دوم
جایزه بزرگ هانگاری 2001 – سوم
جایزه بزرگ انگلستان 2001 - چهارم
جایزه بزرگ استرالیا 2001 – سوم
ارنولد کلاسیک 2001 – پنجم
مسابقه حرفه ای تورنتو 2000 – دوم
مسترالمپیای 2000 – نهم
شب قهرمانان 2000 – هشتم
مسابقه حرفه ای ایرنمن 2000 – سوم
جایزه بزرگ هانگاری 2000 – دوم
ارنولد کلاسیک 2000 – پنجم
مسابقه حرفه ای جهانی 1999 – چهارم
مسترالمپیای 1999 – نهم
شب قهرمانان 1999 – سوم
جایزه بزرگ انگلستان 1999 – چهارم
ارنولد کلاسیک 1999 – هفتم
مسابقه امریکای جنوبی و قهرمانی سنگین وزن 1998 – اول
مسابقه کمیته بین المللی بدنسازی و قهرمانی سنگین وزن 1996 – ششم
مسابقه کمیته ملی بدنسازی امریکا و قهرمانی سنگین وزن 1995 – اول
مسابقه کمیته ملی بدنسازی ایالت جنوبی و قهرمانی سبک وزن 1992 - سوم

 + نوشته شده در دو شنبه 6 شهريور 1391 ساعت 15:51 توسط حمید رضا بابایی HB |

 

 

 

 

 

 

یکی از مشکلات بدن‌سازان مبتدی آگاهی نداشتن از برنامه‌های تمرینی مناسب برای خودشان است. بیشتر کسانی که به‌تازگی در باشگاه بدنسازی ثبت‌نام می‌کنند یا عضو یک مجموعه ورزشی می‌شوند، نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند. در این شماره یک برنامه تمرینی به نقل از مجله مشهور بدنسازی فلکس آورده شده تا افرادی که به تازگی به بدنسازی روی آورده‌اند بدانند که چگونه می‌توانند حجم عضلات خود را به تدریج افزایش دهند...
یکی از مشکلات بدن‌سازان مبتدی آگاهی نداشتن از برنامه‌های تمرینی مناسب برای خودشان است. بیشتر کسانی که به‌تازگی در باشگاه بدنسازی ثبت‌نام می‌کنند یا عضو یک مجموعه ورزشی می‌شوند، نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند. در این شماره یک برنامه تمرینی به نقل از مجله مشهور بدنسازی فلکس آورده شده تا افرادی که به تازگی به بدنسازی روی آورده‌اند بدانند که چگونه می‌توانند حجم عضلات خود را به تدریج افزایش دهند...هفته اول - روز اول حرکت تکرار ستفیله‌ای 20 * 2*اسکوات 6- 6- 6- 8-10-12ساق با دستگاه10*6پرس سینه تخت10*5هفته اول - روز دوم حرکت تکرار ست فیله‌ای 20*2پارویی باهالتر (دست معکوس) 8*4بارفیکس یا زیر بغل با کابل ازجلو 8*4جلو بازو با هالتر 6*4جلو بازو لاری 8*3جلو بازو تک دمبل12*2شکم کرانچ20*2هفته اول - روز سوم - استراحت از همین هفته اول به یاد داشته باشید که 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا عضلات شما با تمرین‌هامنطبق شده و حجم یا قدرت آن افزایش یابد.هفته اول - روز چهارم حرکت تکرار ستفیله‌ای 20*2 پشت ران هالتر 10*5 پرس سر شانه با مولتی پرس 6*5 شراکز 6*3هفته اول - روز پنجم حرکت تکرار ستجلو بازو با دمبل تک تک 6*3پشت بازو نیمکت (دست جمع) 10*4جلو بازو دمبل روی سینه بالا سینه 8*3پشت بازو پرسی با کابل 12*3جلو بازو با هالتر 10*3شکم کرانچ 20*2هفته اول - روز ششم - استراحت وزنه‌ای که یک عضله حداکثر یک بار آن را می‌تواند جابه‌جا کند = A و 40 تا 60 درصد × A و بیش از 12 بار حرکت = افزایشاستقامت عضله هفته دوم - روز اول حرکت تکرار ستفیله‌ای 20*2پرس پا خوابیده 6- 6- 6- 8-10-12ساق بادستگاه 20*5پرس بالاسینه 10*5هفته دوم - روز دوم حرکت تکرار ستفیله‌ای 20*2لیفت مرده 5-5-5-8-10بارفیکس یا زیر بغل با کابل از جلو 8*4جلو بازو با دمبل روی میز بالا سینه 6-8-10جلو بازو تک سیم 12*2شکم 20*2هفته دوم - روز سوم - استراحت وزنه‌ای که یک عضله حداکثر یک‌بار آن را می‌تواند جابه‌جا کند = A و 60 تا 75 درصد × A و بیش از 6 تا 10 بار حرکت = افزایش حجم عضله هفته دوم - روز چهارم حرکت تکرار ستفیله‌ای 20*2 پشت ران با هالتر 10*5 پرس سر شانه با دمبل 6*5 شراکز 6*3هفته دوم - روز پنجم حرکت تکرار ستجلو بازولاری با هالتر 6-6-8-10پشت بازو با هالتر خوابیده 10*3جلو بازو روی میز بالا سینه 6-8-10پشت بازو دمبل فرانسوی 10*3جلو بازو تک سیم 12*2شکم 20*2هفته دوم - روز ششم – استراحت وزنه‌ای که یک عضله حداکثر یک‌بار آن را می‌تواند جابه‌جا کند = A و 75 تا 85 درصد × A و بیش از 1 تا 5 بار حرکت = افزایش قدرت عضله هفته سوم - روز اول حرکت تکرار ستفیله‌ای 20*2اسکوات 10*5ساق بادستگاه 10*5پرس سینه تخت 10*5هفته سوم - روز دوم حرکت تکرار ست فیله‌ای 20*2تی بار رو 8*4رویینک 8*4جلو بازو بادمبل تک‌تک 5-5-6-8-10جلو بازو با دمبل روی میز بالا سینه 5-6-8-10جلو بازو لاری 10*2شکم کرانچ 20*2هفته سوم - روز سوم - استراحتتکرار به هر حرکت عضله و جابه ‌جایی وزنه می‌گویند مثلا یک تکرار جلوبازو - ست به مجموع تکرار یا حرکات یک عضله می‌گویند. مثلا 8 تکرار حرکت جلوبازو.هفته سوم - روز چهارم حرکت تکرار ستفیله‌ای 20*2پشت ران با هالتر 10*5سر شانه با مولتی پرس 6*5شراکز با دمبل 6*3هفته سوم - روز پنجم حرکت تکرار ستجلو بازو با دمبل تک تک 6*5پشت بازو با هالتر فرانسوی 8*4جلو بازو با هالتر لاری 6-6-8-10پشت بازو پرسی با کابل 8*4جلو بازو تک سیم 8-10-12شکم کرانچ 20*2هفته سوم - روز ششم -استراحت برای مبتدیان بین هر ست تا ست بعدی 45 تا 75 ثانیه استراحت لازم است. پیش از شروع تمرین، مصرف مواد غذایی حاوی قندهای مرکب مانند ماکارونی یا سیب‌زمینی به افزایش نیرو کمک می‌کند.

 + نوشته شده در دو شنبه 6 شهريور 1391 ساعت 15:45 توسط حمید رضا بابایی HB |

تاریخ تولد: 1360

محل تولد: کرج

قد: 188 سانتی متر

وزن: 125 کیلوگرم

شغل: آزاد

نام مربی: علی داداشی

ورزش های اولیه: کشتی، پرورش اندام

در مسابقه قویترین مردان سال 1385 (از 16 تا 19 آبان ماه) در سالن سازمان آب و فاضلاب تهران برگزار شده از بین 132 ورزشکار به مقام سوم رسید و به او 6 سکه بهار آزادی داده شد. عنوان های به دست آمده: قهرمان چند دوره پرورش اندام تهران و کشور، در قسمت قویترین مردان: سوم کشور، چهارم کشور، اول کشور در سال 86 در آخرین مسابقه مردان آهنین از نظر امتیاز با نفر دوم مساوی ولی به علت انجام یک آیتم کمتر نفر سوم.

قهرمان مسابقات مردان آهنین در سال88+ نوشته شده در دو شنبه 6 شهريور 1391 ساعت 15:38 توسط حمید رضا بابایی HB |
[ طراح قالب وبلاگ : سیلور سون ] [ Weblog Themes By : SilverSeven.IR ]
تمامی حقوق مطالب و تصاویر متعلق به سایت پرورش اندام ایرانی می باشد و ذکر منابع با لینک به سایت ما می باشد www.hbbody.lxb.ir